Ania z Ostródy, Monika z Nidzicy oraz Aleksandra z Olsztyna walczą o koronę Miss Polonia 2017

0
26 listopada poznamy nową Miss Polonia 2017, która przejmie koronę od obecnie panującej olsztynianki Izabeli Krzan. W tym roku aż trzy przepiękne dziewczyny z naszego regionu będą walczyły o koronę najpiękniejszej Polki.

Są nimi:

13. ANNA ORLIŃSKA, z Ostródy. Studiuję wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, interesuję się projektowaniem, architekturą wnętrz, modą oraz fotografią. Znam język angielski, który pozwala mi poznawać wyjątkowe osoby. Wolny czas spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo lubię odwiedzać wystawy oraz spacerować.
17. MONIKA CZAJKOWSKA z Nidzicy Studiuję Rolnictwo na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. Interesuje się sportem,ale również rolnictwem, dlatego też wybrałam ten kierunek. Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi jak i z rodziną.
19. ALEKSANDRA KOŁODZIEJCZYK Olsztyn. Obecnie mieszkam oraz studiuję w Warszawie. Jestem studentką technik dentystycznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przez 9 lat nierozłącznym elementem mojego życia była siatkówka. Natomiast oprócz sportu, moją ogromną pasją jest nauka języków obcych. Biegle porozumiewam się w języku angielskim a dodatkowo uczę się języka niemieckiego i norweskiego. Uwielbiam sprawdzać się na wielu płaszczyznach, co wiąże się z moją pracą modelki oraz udziałem w konkursie.

 

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 80-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata.

Konkurs Miss Polonia szczyci się bogatą i wieloletnią tradycją. „Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu”. To werdykt jury podczas pierwszych wyborów Miss Polonia odbywających się w 1929 roku w Warszawie.

W ciągu 87 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 38 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Laureatki konkursu uczestnicząc w wielu zagranicznych konkursach, takich jak: Miss Universe, Miss World, Miss International, Miss Earth, Miss Intercontiental przywiozły do kraju łącznie 68 trofeów i sukcesów. W 2006r. została wydana książka „Miss Polonia. A jednak warto…” autorstwa Ewy Wojciechowskiej, opisująca historię konkursu Miss Polonia i losy jego laureatek.

Dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Bogna Sworowska, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska i wiele innych. Obecnie panującą Miss Polonia jest Izabella Krzan z Olsztyna.

Konkurs w 2016 roku wraca po kilkuletniej przerwie. Tegoroczna Miss Polonia będzie reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss Universe 2016 na Filipinach. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – nową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Miss Polonia. Za organizację i realizację wyborów Miss Polonia odpowiedzialna jest Agencja IGO-ART, wieloletni Partner Biura Miss Polonia oraz organizator Konkursu na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim.

Miss Polonia to kobieta nie tylko piękna, ale również inteligentna, elokwentna, która nie jest obojętna na pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Miss Polonia aktywnie wspiera działalność charytatywną pomagając domom dziecka, fundacjom, dzieciom chorym i biednym. Miss Polonia wspiera też kampanie i akcje społeczne oraz propaguje zdrowy tryb życia.

01-WERONIKA-MARZĘDA-Ostrów-Lubelski
02-AGATA-BOROWIAK-Gorzów-Wielkopolski
03-NELA-SERWACIŃSKA-Konstantynów-Łódzki
04-EWA-OSTROWSKA-Kielce
05.-MAGDALENA-BORKOWSKA-Jugowice
06.-ROKSANA-KAROLAK-Łódź
07.-HANNA-GUMOWSKA-Otwock
08.-MAGDALENA-SWAT-Ostrowiec-Świętokrzyski
09.-HANNA-DYLĄG-Katowice
10.-NIKOLA-KORNILUK-Świnoujście
11.-ALEKSANDRA-GÓRAK-Radom
12.-OLIWIA-ZIOBROWSKA-Gdynia
13.-ANNA-ORLIŃSKA-Ostróda
14.-MARTA-FRON-Mysłowice
15.-KAROLINA-POŁETEK-Tuszyn
16.-MALWINA-RATAJCZAK-Szczecin
17.-MONIKA-CZAJKOWSKA-Nidzica
18.-MAŁGORZATA-MITURA-Bielsko-Biała
19.-ALEKSANDRA-KOŁODZIEJCZYK-Olsztyn
20.-AGATA-BIERNAT-Zduńska-Wola

 

 

 

 

Zobacz wszystkie wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here