piątek, 8 grudnia, 2023

Ostatnio dodane

Ulubione programy rozrywkowe Polaków

W ciągu roku kalendarzowego trwają dwa sezony ramówki telewizyjnej, podczas których emitowane są przez stacje telewizyjne różnego rodzaju programy. Jest to sezon wiosenny oraz jesienny. To właśnie po okresie wakacji zimowych oraz letnich stacje telewizyjne zasypują nas nowymi i sprawdzonymi programami telewizyjnymi, które mają na celu sprawiać przyjemność odbiorcom. Po każdym takim sezonie sprawdzana jest oglądalność danego programu, by zobaczyć co najbardziej podoba się Polakom. Na podstawie preferencji odbiorców układany jest program telewizyjny na kolejny sezon. Przypatrzmy się jaki program tv najbardziej przypadł do gustu Polakom na jesień 2016 oraz wiosnę 2017.

Najlepszy program telewizyjny ramówki jesiennej 2016

W sezonie jesiennej ramówki 2016 roku odbiorcy najchętniej oglądali „Rolnik szuka żony”, który emitowany był w niedzielne wieczory w TVP1. Jest to program typu telenowela dokumentalna oraz reality show. Program TV opowiada o grupie rolników stanu wolnego (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), którzy poszukują swojego towarzysza życia, a program telewizyjny ma im w tym pomóc. W tym roku emitowany ma być już czwarty sezon programu i prawdopodobnie nadal będzie bić rekordy oglądalności w swoim paśmie antenowym. Na przestrzeni trzech sezonów program tv połączył już kilka par, które pobrały się i doczekały się potomstwa.

Najlepszy program telewizyjny ramówki wiosennej 2017

W wiosennym sezonie ramówki roku 2017 wśród odbiorców królowało taneczne show „Dancing with the Stars. ”Taniec z gwiazdami”” emitowany na kanale Polsat w piątkowe wieczory. Była to już dwudziesta edycja programu, który początkowo był pokazywany w stacji telewizyjnej TVN. Ten program telewizyjny to show, w którym zawodowi tancerze uczą tańców latynoskich i standardowych polskie gwiazdy i celebrytów. Ze względu na to, że programtv emitowany jest w telewizji od wielu lat, to zdarza się, że to tancerz z pary jest bardziej rozpoznawalny od tytułowej gwiazdy. Nie przeszkadza to jednak kolejnym celebrytom brać udziału w tym programie telewizyjnym. Dlaczego? Właśnie ten program telewizyjny pozwolił wybić się wielu osobom w show biznesie, przez co byli chętniej angażowani do różnych produkcji telewizyjnych czy akcji charytatywnych.

Inne popularne programy telewizyjne

Analizując wyniki oglądalności zauważyć można, że Polacy od wielu lat kochają oglądać te same sprawdzone już programy w telewizji. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się kulinarne show „Kuchenne rewolucje” prowadzone przez Magdę Gessler. Program telewizyjny emitowany jest na kanale TVN w czwartkowe wieczory. Aktualnie pokazywane są odcinki z 16(!) sezonu programu. Innym kulinarnym show, który Polacy uwielbiają oglądać są programy z cyklu „MasterChef”. Na równi stoją tutaj zarówno edycje programu, w których gotują osoby pełnoletnie, jak i edycje z dzieciakami. Emitowane są również w TVN w niedzielne wieczory.

Od kilku lat niezmienną popularnością cieszą się w Polsce również programy z cyklu talent show. Ze szczególną uwagą odbiorcy upodobali sobie „Mam talent”. Program tv emitowany jest na kanale TVN w sobotnie wieczory i pojawiają się w nim osoby spoza show biznesu, które prezentują swoje przeróżne umiejętności – np. wokalne, taneczne czy magiczne. Obecnie w telewizji puszczane są odcinki 10 sezonu. Polakom spodobał się również program „Twoja twarz brzmi znajomo”, który oglądać można na Polsacie późnym wieczorem w soboty. W programie tym gwiazdy oraz celebryci pokazują swoje zdolności wokalne wcielając się (i to dosłownie!) w wykonawcę piosenki. W pierwszej edycji programu furorę zrobiła Katarzyna Skrzynecka, która w jednym z odcinków śpiewała piosenkę „Time to saygoodbye”, której wykonawcami są Andrea Bocelli oraz Sara Brightman.

Ramówka jesienna 2017

Na tegoroczną jesień przygotowano wiele programów, których oglądanie ma nadal sprawiać przyjemność odbiorcom. Stacje telewizyjne postawiły na swoje czarne konie, emitując sprawdzone programy telewizyjne. Już po kilku tygodniach zauważyć można, że ponownie w jesiennej ramówce królować na pierwszym miejscu będzie „Rolnik szuka żony”, a tuż za nim – „Mam talent”. Jednak dopiero po zakończeniu jesiennego sezonu będzie można przeprowadzić całkowitą ocenę najpopularniejszych rozrywkowych programów telewizyjnych w Polsce.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Latest Posts

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
56ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj