Chór Alexandrowa – największe rosyjskie wydarzenie muzyczne w Polsce! wmTV.pl patronem medialnym

0
Już w listopadzie 2017 r. rusza polska trasa koncertowa światowej sławy „Chóru Alexandrowa”. Tournée rozpocznie się 21 listopada w Częstochowie, następnie zespół wystąpi w Zabrzu, Warszawie, Toruniu, Olsztynie oraz w Białymstoku.

Będzie to pierwszy występ grupy w nowym składzie, po tragicznych wydarzeniach z grudnia 2016 r., gdzie w katastrofie lotniczej zginęła część załogi, w tym kilkunastu solistów i chórzystów oraz duża część zespołu baletowego.

Po katastrofie samolotu TU-154, w której śmierć poniosło ponad 60 członków zespołu, w bardzo krótkim czasie dokonano olbrzymiej pracy aby odbudować grupę. Spośród tysięcy solistów, chórzystów i baletmistrzów biorących udział w castingach wybrano najbardziej utalentowanych artystów z całej Rosji, którzy zasilili nowy skład zespołu.

Pierwszy koncert, który poprzedziły zaledwie trzy tygodnie wspólnych prób odbył się na scenie Głównego Teatru Akademickiego Rosyjskiej Armii w Moskwie w połowie lutego br. otwierając międzynarodowe tournée, podczas którego Chór Alexandrowa wystąpi m.in. w Rosji, Francji, Czechach oraz Polsce.

Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Formacja licząca około 200 osób koncertowała w ponad siedemdziesięciu państwach i jest jedną z najbardziej znanych i liczących się grup artystycznych. Chór podziwiały najważniejsze osobistości na świecie, w tym Papież Jan Paweł II, rodziny królewskie oraz prezydenci.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: są to pieśni narodowych kompozytorów, pieśni ludowe, muzyka sakralna, klasyczne utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów oraz arcydzieła światowej muzyki popularnej.


Harmonogram listopadowej trasy Chóru Alexandrowa:
21 listopada, Częstochowa HALA SPORTOWA
22 listopada, Zabrze, DOM MUZYKI I TAŃCA
23 listopada, Warszawa TORWAR
24 listopada, Toruń ARENA
25 listopada, Olsztyn URANIA
26 listopada, Białystok LODOWISKO
Bilety do nabycia w salonach sieci Empik w całym kraju oraz za pośrednictwem portali internetowych:
Ebilet.pl, Ticketpro, Eventim.pl, Co Jest Grane 24 oraz KupBilecik.pl.

 
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj