Jaka bielizna dla kobiet w ciąży? Kompendium wiedzy dla oczekujących kobiet

0
Ciąża dla kobiety jest pod wieloma względami czasem bardzo wymagającym. To między innymi liczne zmiany w ciele, do których trzeba umieć się przystosować. Większy brzuch i piersi oraz wrażliwsza skóra sprawiają, że musimy poczynić spore zmiany w garderobie i dotyczy to także stroju do spania. Jaką bieliznę nocną powinna wybrać oczekująca kobieta, by zapewnić sobie spokojny sen? Wyjaśnimy to w tym artykule.

Zwróć uwagę na krój

Do niedawna kobiety w ciąży musiały do snu zakładać nieestetyczne, rozciągnięte koszule w dużych rozmiarach. Obecnie zaś nie brakuje w ofertach sklepów internetowych nocnej bielizny ciążowej, która potrafi być naprawdę bardzo atrakcyjna! W dalszym ciągu jednak najważniejszym aspektem pozostaje wygoda. Bardzo ważne są zatem rozmiar oraz krój – o ile nikt nie każe nam zakładać koszuli nocnej o kilka rozmiarów za dużej, to naprawdę warto kupić bieliznę, która będzie na nas luźno leżała, nie uwierając i nie krępując ruchów.

Czy trzeba rezygnować z dekoracji?

Kolejna ważna kwestia to ozdoby. Ponieważ skóra w ciąży staje się bardzo wrażliwa, z reguły unika się wszelkiego rodzaju drażniących elementów w rodzaju zakładek, marszczeń, haftów czy drapiących koronek. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z dekoracji, ponieważ nie brakuje bielizny z koronkami zawierającymi materiały takie elastan i poliamid, co sprawia, że nie podrażniają skóry.

Zadbaj o komfort cieplny

Następną kwestią, którą trzeba rozważyć w kontekście wyboru nocnej bielizny do noszenia w ciąży jest komfort cieplny. Jak w przypadku każdej innej bielizny nocnej, musimy zadbać o to, by nie było nam w niej ani za zimno, ani zbyt gorąco. Dlatego warto kupić więcej niż jeden zestaw nocnej bielizny, by być przygotowaną na różne temperatury. Na lato dobrze sprawić sobie zestaw składający się z koszulki na ramiączkach i krótkich spodenek, natomiast na zimę strój z długimi rękawami i nogawkami, bez dużego dekoltu.

Bardzo dobry komfort cieplny może nam zapewnić zarówno koszula nocna, jak i piżama. Ta druga jednak jest generalnie cieplejsza (szczególnie że koszule nocne lubią się nieraz wysoko podwijać), dlatego zazwyczaj jest wybierana przez kobiety wrażliwe na chłód. Z drugiej strony jednak nie powinniśmy się przegrzewać, ale to już przede wszystkim kwestia materiału, co zostanie dokładniej opisane poniżej.

Postaw na naturalne materiały

Wysokiej jakości materiał jest zawsze bardzo istotnym kryterium, jeśli chodzi o wybór bielizny, a w przypadku wyrobów z tej kategorii przeznaczonych dla kobiet w ciąży staje się szczególnie ważny! Ciężko będzie nam zasnąć w bieliźnie, która nie pozwala skórze oddychać, dlatego naprawdę warto postawić na bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, z których najlepszą oddychalność zapewnia zdecydowanie bawełna. Jeżeli wybierzemy odpowiedni materiał, zapewnimy sobie bardzo dobry komfort cieplny niezależnie od tego, czy wybierzemy piżamę czy koszulę nocną.

W przygotowaniu artykułu pomocy udzielił sklep internetowy coemi.pl.

 
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj