środa, 24 lipca, 2024

Ostatnio dodane

Kortowiada 2018 – parada FOTO

Już po raz 59. Kortowiada została oficjalnie rozpoczęta poprzez Paradę Wydziałów Ulicami Olsztyna. O godzinie 9:30 brać studencka zgromadziła się na terenie Starego Miasta, skąd po przejęciu symbolicznych kluczy do bram miasta z rąk Prezydenta Olsztyna, wyruszyli barwnym korowodem w stronę kampusu. Jak co roku kolejność wydziałów nie była przypadkowa. Została ona ustalona poprzez rywalizację jednostek uniwersyteckich w trakcie trwania roku akademickiego. Tegorocznym zwycięzcą „Ligi Wydziałów” był Wydział Nauk Ekonomicznych, który poprowadził całą paradę.

Została ona bardzo dobrze odebrana wśród mieszkańców Olsztyna, o czym świadczy to, że z zaciekawieniem spoglądali oni z okien swoich mieszkań, obserwując tłum studentów oraz ich kreatywne przebrania czy flagi wydziałowe. W tym roku parada została połączona ze zbiórką pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór Mikołaja, studenta Wydziału Biologii i Biotechnologii.

Przemarsz zakończył się o godzinie 13:00 na Plaży Kortowskiej. O tej godzinie również JM Rektor UWM prof. dr hab. Ryszard Górecki przekazał symbolicznie władze rektorskie Przewodniczącemu Samorządu Studenckiego UWM. Oficjalnie zaczynamy zabawę!

Źródło: kortowiada.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Latest Posts