Praca w biurze rachunkowym czy w firmie, jaka praca lepsza dla księgowej w Olsztynie?

0

Osób zajmujących się księgowością przybywa, a mimo to nie mają one większych problemów ze znalezieniem pracy. Wciąż jest duże zapotrzebowanie na pracowników, którzy są niezwykle pomocni w prowadzeniu każdej firmy. Gdzie więc szukać pracy jako księgowa w Olsztynie? W biurach rachunkowych, w firmach, a może założyć własną działalność?

Praca dla księgowej w Olsztynie

Specjaliści rachunkowi na brak pracy z pewnością nie narzekają. Doskonale widać to na przykładzie ogłoszeń o pracę dla księgowych w Olsztynie na www.praca.money.pl/indeks/ksiegowa-olsztyn-666397, gdzie dostępne są oferty z różnych korporacji, firm, ale też biur rachunkowych. Dodatkowo księgowi w Olsztynie mają większe szanse na zatrudnienie decydując się chociażby na własną działalność gospodarczą, co jednak ma swoje plusy i minusy.

Praca dla księgowej w biurze rachunkowym

Osoby, które zdobyły wykształcenie w kierunku księgowości, zazwyczaj szukają pracy w biurach rachunkowych. Przeglądając ogłoszenia warto zapoznać się z tym, jakie wymagania ma pracodawca, jakie czekają nas zadania i co dostajemy w zamian, czyli co oferuje biuro, do którego aplikujemy. Zazwyczaj poszukiwane są osoby, które mają już jakieś doświadczenie, chociażby w rozliczaniu ksiąg przychodów i rozchodów różnych przedsiębiorców. Oprócz tego, mile widziani są pracownicy, którzy potrafią zarządzać czasem i umieją pracować pod presją czasu. Praca w biurze rachunkowym wymaga bowiem obsługi kilku przedsiębiorstw jednocześnie, dlatego wielozadaniowość jest w tym przypadku szczególnie ceniona. Wymagana jest także dobra znajomość programów komputerowych ułatwiających księgowość.

Wśród głównych zadań, jakie otrzymuje się z biurach rachunkowych, poza prowadzeniem ksiąg, jest także sporządzenia deklaracji PIT, VAT, JPK, listy płac, deklaracji ZUS, tworzenie zestawień i analiz, bezpośredni kontakt z klientami, ale i urzędami.

Księgowość w firmie

Każda firma, niezależnie od tego czy jest to niewielkie przedsiębiorstwo czy korporacja, potrzebuje pracowników księgowych, dlatego szukając pracy w Olsztynie nie trzeba ograniczać się jedynie do biur rachunkowych. Praca w firmie wiąże się jednak z większą odpowiedzialnością za powierzone zadania, dlatego też zazwyczaj przyjmowane są osoby, które mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w księgowości różnych firm. Najczęściej wymagane jest wyższe wykształcenie i znajomość najnowszych programów do księgowania. Przydaje się również znajomość języka angielskiego, szczególnie gdy praca ma mieć miejsce w międzynarodowej firmie lub obsługiwani są klienci zagraniczni. Na plus są jednak zarobki i stabilizacja, ponieważ księgowi w firmach nie zarabiają mało.

Księgowa z własną działalnością

Jest to rozwiązanie dla osób, które same chcą sobie szefować. Niestety, ma ono sporo minusów. Przede wszystkim należy samemu pozyskiwać klientów, co na początku działalności może być bardzo trudne, nie mając jeszcze ugruntowanej pozycji w branży. To wiąże się z początkowym brakiem stabilizacji finansowej. Posiadanie własnej działalności ma też jednak korzyści. Głównie są to elastyczne godziny pracy, o których sami decydujemy i możliwość pracy zdalnej, nawet z domu.

 
 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj